TOITUMISTERAAPIA ON haigusi ennetav, meditsiinilist ravi ja taastumist toetav teraapia. Toitumisteraapias on põhirõhk suunatud kehas esinevate toitumuslike tasakaalutuste otsimisele ja korrigeerimisele.

Toitumisteraapia on oma olemuselt holistiline distsipliin, mis vaatleb inimest tervikuna. Toitumisteraapia on toetav ja ennetav teraapia. 

TOITUMISTERAAPIAS anname tasakaalustatud toitumise alast nõu ja pakume haiguspuhust toitumisteraapiat (näiteks: seedehäired, ülekaal või alakaal, südame- ja veresoonkonna haigused, II tüübi diabeet või prediabeet, aneemia, neerupuudulikkus, osteoporoos, allergia, vähk, podagra). Toitumisterapeut ei diagnoosi ega ravi haiguseid, vaid toetab inimese tervist toitumisega, arstide poolt diagnoositud juhtudel.Toitumisteraapia on täiendmeditsiini distsipliin.

Enamik haigusi on tingitud ebaõigest toitumisest. Toitumisteraapias on põhirõhk tervist mõjutavate tasakaalutuste otsimisel: tasakaalutusi kehas võivad tekitada toitainete puudus, eluviis jne. Need tasakaalutused toovad kaasa sümptomid, mida inimene tunneb. Tervise taastamiseks on vaja tagasi pöörata ja tasakaalustada need ebakõlad, mis on pikaaegse keskkonna ja eluviisi koosmõju tulemused. Aitame neid tasakaalutusi korrigeerida. See loob pinnase tervise paranemiseks.

Õige toitumine tagab parema tervise – tervislikult toitudes ollakse tervemad. Samuti on hästi teada seos mitmete haiguste ja toitumise vahel. Paljud tervisehäired, nii füüsilised kui ka psüühilised, taanduvad toitumist korrigeerides. Toitumisteraapia toetub biokeemiale ja toitumisteadusele. Teraapia hõlmab enamasti dieedimuutusi ning tervisliku toitumise soovitusi. Vajadusel soovitame ainevahetuse analüüse, toidutalumatuse testi ning lähtudes nende tulemustest ka toidulisandeid. Nende analüüsidega hinnatakse inimese toitumuslikku seisundit, need ei ole mõeldud haiguste diagnoosimiseks ja raviks. Toitumisteraapia on täiendav teraapia, mis toetab tavameditsiini. Toitumisteraapia meetodid aitavad paljudel juhtudel patsiendil klassikalise meditsiini raviprotseduurideks valmistuda, neid protseduure paremini taluda või pärast ravi kiiremini terveneda.